shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Бурхан Мустафа: Респект за Пелистер, но сакаме да го продолжиме патот во Купот

Работнички денеска (14 часот) гостува „под Тумбе кафе“ и ќе ги одмери силите со Пелистер во осминафиналето на Купот на Македонија. Голманот Бурхан Мустафа верува дека тимот ќе се прикаже добро издание и дека ќе успее да избори пласман во следната рунда од најмасовното фудбалско натпреварување.

„Го респектираме Пелистер, тоа е квалитетен тим и моментната ситуација на табелата не го отсликува реално нивниот капацитет. Ние се надеваме дека ќе одиграме добар натпревар и посакуваме пласман во следната рунда од Купот на Македонија. Ова се специфични натпревари, нема можност за поправен и затоа мора да бидеме максимално внимателни и грешките да ги сведеме на минимум“, вели Бурхан Мустафа.

Натпреварот меѓу Пелистер и Работнички  ќе се одигра на стадионот „Тумбе кафе“ во Битола, со почеток во 14 часот, а ќе го суди Фуркан Идризи од Куманово.