shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички утре го пречекува Скопје, мечот ќе го суди Александар Ставрев

Работнички и Скопје ќе го отворат десеттото коло од Првата фудбалска лига. Нашиот тим утре, со почеток во 14 часот, ќе го пречека Скопје на Националната арена „Тодор Проески“. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Александар Ставрев, а ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петрески. Четврти судија е Ивана Пројковска.

За делегат на натпреварот е одреден Благоја Гешоски од Прилеп, а контролор на судењето ќе биде Ѓорѓи Карајанов од Гевгелија.