shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички преку Слога Виница во осминафиналето на Купот

Работнички обезбеди пласман во осминафиналето на Купот на Македонија откако денеска во Виница славеше против Слога со 0-3. Тимот на Александар Влахо беше убедлив, иако тој одмори дел од првотимците на овој меч.

Капитенот Кристијан Стојкоски од пенал донесе водство за Работнички во десеттата минута. Нашиот тим имаше уште неколку изгледни шанси, но на одмор се замина со резултат 0-1. Во второто полувреме, Андреј Лазаров зголеми на 0-2 во 61.минута, а само две минути подоцна Дион Аломеровиќ го постави конечниот епилог.