shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Познат распоредот на Работнички за новата сезона: Борец, Академија Пандев, Струга ТЛ, Тиквеш…

Фудбалската федерација на Македонија го одреди распоредот на натпревари за новата сезона во Првата фудбалска лига. Работнички во првото коло (7/8 август) на домашен терен ќе го пречека Борец, а потоа ќе гостува на Академија Пандев. Во третото коло избраниците на Александар Влахо ќе бидат домаќини на Струга Трим Лум, а потоа и ќе го пречекаат Тиквеш.

Познат е распоредот на натпревари за првите 22 кола од шампионатот.