shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Александар Грујоски ќе го суди мечот Работнички – Борец

Работнички в недела (15 часот) на Националната арена „Тодор Проески“ ќе биде домаќин на Борец, во 25.коло од Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Александар Грујоски од Кичево, а ќе му помагаат Куштрим Лика и Зоран Јанкуловски. Четврти судија е Игор Стојчевски од Скопје.

За делегат на натпреварот е одреден Џевдет Далипи од Кичево, а контролор на судењето ќе биде Ѓорѓи Карајанов од Гевгелија.