shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

И ветераните се активни (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ветераните на ФК Работнички имаат редовни активности, тренизи и одржување на формата. Во овој период на пандемија со коронавирусот можеби изостануваат меѓународни натпревари и дружења, но ветераните на Работнички трипати неделно се собираат во базата на клубот и активно играат фудбал.