shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

ФК Работнички со негативни тестови за Ковид-19

Колективот на ФК Работнички доби негативни тестови за Ковид-19 и може комплетно да се фокусира на почетокот на пролетниот дел од првенството. Фудбалерите, стручниот штаб и раководството на Работнички има задолжителните тестови за коронавирус и сите тестирани имаат негативни резултати.

Работнички в сабота ќе го отвори пролетниот дел од шампионатот во Првата лига на гостувањето против Академија Пандев. Мечот е закажан за 14 часот, на комплексот на Академија Пандев.