shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички на 380.место на УЕФА – ранкингот во последната декада

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ја објави рејтинг – листата на европските клубови во изминатата деценија, според настапите и успесите на меѓународна сцена. На неа се наоѓаат три македонски клуба, меѓу кои и Работнички.

Нашиот клуб на УЕФА – ранкингот во последната декада се наоѓа на 380. позиција.

Најуспешен европски клуб во последната деценија е Реал Мадрид, пред Баерн Минхен, Барселона, Атлетико Мадрид и пред Челси.