shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Александар Грујоски ќе го суди мечот Работнички – Ренова

Работнички во 16.коло кое е на програмата утре (13 часот) на арената „Тодор Проески“ ќе ја пречека Ренова. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Александар Грујоски од Кичево, а ќе му помагаат Куштрим Лика и Зоран Јанкуловски. Четврти судија е Марјан Стојановски.

За делегат на натпреварот е одреден Мишел Истатов (Нов Дојран), а контролор на судењето ќе биде Зоран Петковски (Велес).