shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Марјан Маркоски ќе го суди мечот Вардар – Работнички

Работнички в недела (13 часот) го игра градското дерби против Вардар на арената „Тодор Проески“. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија на мечот ќе биде Марјан Маркоски од Охрид, а ќе му помагаат Куштрим Лика (Кичево) и Зоран Јанкуловски (Кичево). Четврти судија е Александар Грујоски (Кичево).

За делегат на натпреварот е одреден Ерџан Менга од Гостивар, а контролор на судењето ќе биде Зоран Николовски од Скопје.