shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Јосип Бартон ќе го суди мечот Беласица – Работнички в недела

Работнички в недела ќе гостува во Струмица и ќе ги одмери силите со Беласица во 13.коло од Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија на мечот ќе биде Јосип Бартон (Скопје), а ќе му помагаат Слаѓан Маркоски (Гостивар) и Емурли Иса (с.Шемшово). Четврти судија е Игор Иванов (Велес).

За делегат на натпреварот е одреден Сулејман Ибиши (Тетово), а контролор на судењето ќе биде Ѓорѓи Карајанов (Гевгелија).