shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Димитар Мечкаровски ќе го суди мечот Работнички – Шкупи

Работнички утре на арената „Тодор Проески“ го пречекува составот на Шкупи. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Димитар Мечкаровски од Скопје, а ќе му помагаат Гоце Петрески и Бранко Путилин. Четврти судија е Игор Стојчевски.

За делегат на натпреварот е одреден Бернард Симонов од Штип, а контролор на судењето ќе биде Драге Стојановски од Куманово.