shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Крумислав Ѓоргиев ќе го суди мечот Шкендија – Работнички

Работнички утре (14.30 часот) гостува во Тетово и ќе ги одмери силите со Шкендија. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Крумислав Ѓоргиев од Штип, а ќе му помагаат Никола Караколев и Кристијан Џонов. Четврти судија е Ндерим Тефику од Куманново.

За делегат на натпреварот е одреден Славчо Ѓорѓијоски од Прилеп, а контролор на судењето ќе биде Слободан Стојсављевиќ (Прилеп).