shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички на пенали го елиминира Велазерими од Купот

Работнички се пласира во осминафиналето на Купот на Македонија откако на пенали беше поуспешен од домаќинот Велазерими. Во регуларниот тек мечот заврши без голови, а потоа се изведуваа пенали.

Избраниците на Ратко Достаниќ беа за нијанса подобри изведувачи на ударите од белата точка и по шест серии славеа со 3-4.

Сега тимот се фокусира кон следното искушение, првенствениот натпревар против Борец в сабота (15 часот).