shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Промена на ривалот за тестот в сабота, Работнички ќе игра пријателски меч со Тетекс

Терминот за одигрување на пријателски натпревар останува ист, но в сабота Работнички ќе спарингува со друг второлигаш. Наместо Тиквеш, сепак, дојде до промена, тимот на Ратко Достаниќ ќе има тест против Тетекс.

Мечот ќе се одигра на 5.септември, со почеток во 17 часот, на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.