shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Димитар Мечкаровски ќе го суди мечот Работнички – Вардар

Работнички во четвртото коло од Првата фудбалска лига в сабота (16.30 часот) ќе го пречека Вардар. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Димитар Мечкаровски, а ќе му помагаат Никола Караколев (Штип) и Куштрим Лика (Кичево). Четврти судија е Стојанче Трпчевски (Кавадарци).

За делегат на натпреварот е одреден Тони Донев (Валандово). Контролор на судењето ќе биде Коле Василев (Скопје).