shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички ќе гостува во Ѓорче Петров во првото коло од новиот шампионат

Новиот шампионат на Македонија ќе стартува на 9.август, а на премиерата Работнички ќе ги одмери силите со Македонија ЃП на стадионот во Ѓорче Петров. Денеска во просториите на ФФМ беше одреден ждребот за двојките од првото коло во сезоната 2020/21 во Првата фудбалска лига.

На останатите натпревари се среќаваат:

Шкупи – Шкендија

Беласица – Силекс

Пелистер – Академија Пандев

Вардар – Борец

Ренова – Струга Трим Љум