shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Два гола на Муарем Муарем за триумф над Охрид

Фудбалерите на Работнички триумфираа со 2-1 на третиот пријателски натпревар за време на подготовките покрај Охридското езеро. „Романтичарите“, по победата над Пелистер и поразот од Шкендија, сега славеа против второлигашот Охрид.

Сите три погодоци на мечот беа во првото полувреме. Творец на победата за Работнички беше засилувањето Муарем Муарем кој со два гола донесе предност од 0-2 за нашиот тим, потврдувајќи дека ќе биде големо засилување за составот на Ратко Достаниќ во новата сезона.

Почесениот погодок за охриѓани го постигна Александар Целески.