shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојковски и Зука нови засилувања на Работнички

По ангажманот на поранешниот македонски репрезентативец Муарем Муарем, ФК Работнички за новата натпреварувачка сезона се засилува и со крилниот офанзивец Кристијан Стојковски како и левокрилниот дефанзивец Фисник Зука.

28-годишниот Стојковски, кој доаѓа од редовите на Академија Пандев, потпиша двегодишен договор со „романтичарите“, додека 24-годишниот Зука, чиј последен клуб е Ренова, потпиша едногодишен договор.

Стојковски, покрај за Академија Пандев, во својата кариера има настапувано и за Шкупи, Македонија ЃП и Тетекс.

Зука, пак, пред Ренова настапуваше и за Шкупи како и за албанскиот прволигаш Фљамуртари.