shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички апелира…„Останете дома“

ФК Работнички како клуб со општествена одговорност совесно ги почитува препораките од Министерството за здравство за заштита од коронавирусот. Тренинзите на сите генерации од младинската академија како и на сениорскиот погон се одложени на неодредено време, а фудбалерите се вклучија и во кампањата за подигнување на свесност кај граѓаните да останат во домашен амбиент во една ваква ситуација во државата.

„Останете дома, здравјето е заедничка одговорност. Заедно да го победиме коронавирусот.“