shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Качевски од Струга ќе го суди натпреварот со Академија Пандев

Јован Качевски од Струга ќе биде главен судија на натпреварот од 22. коло во Првата македонска фудбалска лига меѓу Работнички и Академија Пандев кој се игра утре од 13 часот на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје.

На Качевски ќе му помагаат Лика Куштрим од Кичево и Ацо Мацевски од Струга, а четврти судија е Александар Грујоски од Кичево. Делегат на натпреварот ќе биде Берат Исмаили од Гостивар, а контролор – Петре Илиоски од Прилеп.