shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Струга е минато, следната мисија е Шкупи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички успешно го стартуваше пролетниот дел од шампионатот во Првата лига, но тоа треба да биде само почеток на убава низа која ја планираат тренерот Ратко Достаниќ и фудбалерите. Следната мисија е Шкупи, кој доаѓа на арената „Тодор Проески“ в недела.

„Секој натпревар за нас има голема тежина, а посебно со оглед на позицијата со која Работнички го стартува овој пролетен дел од првенството. Размислуваме позитивно и се подготвуваме максимално“, вели шефот на стручниот штаб, Ратко Достаниќ.