shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички ги заокружи подготовките во Анталија

Работнички ги одработи десетдневните подготовки во турскиот туристички центар Анталија. Утрово тимот одигра тренинг натпревар со украинскиот Олимпик Доњецк (1-1) по што експедицијата на Работнички се враќа во Македонија. Стрелец на голот беше Давид Тошевски од пенал.

Составот на Ратко Достаниќ тестираше и со бугарскиот клуб Пирин Благоевград (1-1) и со рускиот Томск (0-0). Од следната недела активностите ќе бидат насочени кон првото пролетно коло и натпреварот против Струга Трим Лум.