shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Александар Ставрев ќе го суди мечот Работнички – Шкендија

Работнички в недела (13 часот) ќе ја пречека Шкендија во рамките на 14.коло од Првата фудбалска лига. Одредени се службените лица за овој натпревар.

Главен судија на мечот ќе биде Александар Ставрев, а ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов. Четврти судија е Марјан Младеновски (сите од Скопје).

За делегат на натпреварот е одреден Лазар Проданов (Валандово), а контролор на судењето ќе биде Благој Шуклев (Стојаково).