shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички учесник на турнирот „Вуко Каров“ во Кавадарци

Тимот на Работнички денеска ќе учествува на 20.јубилејно издание на турнирот „Вуко Каров“ во Кавадарци. На турнирот ќе учествуваат и домаќинот ГФК Тиквеш и Беласица, а мечевите ќе се играат по „италијански систем“, по 45 минути.

Од 17 часот, се среќаваат Работнички и Беласица, од 17. 45 следи дуелот меѓу ГФК Тиквеш и Работнички, а потоа ќе играат и ГФК Тиквеш – Беласица.