shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Дејан Јакимовски ќе го суди мечот Вардар – Работнички

Работнички во 33.коло кое е на програмата утре (16.30 часот) ќе му гостува на Вардар на стадионот „Борис Трајковски“. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Дејан Јакимовски, а ќе му помагаат Даниел Василески и Бојан Иваноски. Четврти судија е Константин Влахо (сите од Скопје).

За делегат на натпреварот е одреден Марјан Пишмановски (Битола), а контролор на судењето ќе биде Илир Сеља (Струга).