shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

ВИДЕО: Како Работнички ја одбележа „CAFE Week of action 2019“

ФК Работнички ја одбележа „CAFE Week of action 2019“. Дечињата од асоцијацијата „Ластовица“ и од „Центарот за младински активизам – КРИК”, заедно со учениците со оштетен слух и говор од ДУЦОР ,„Партенија Зографски” од Скопје, учествуваа во дефилето пред мечот со Академија Пандев. Излегоа на теренот во придружба на фудбалерите на двете екипи.