shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Македонија ЃП, противник во четвртфиналето на Купот

Работнички го доби противникот во четвртфиналето на Купот на Македонија. За пласман меѓу четирите најдобри екипи во најмасовното фудбалско натпреварување, тимот на Ѓоре Јовановски ќе вкрсти со Македонија Ѓорче Петров.

Првиот натпревар ќе се одигра на стадионот во Ѓорче Петров на 7 ноември, со почеток во 13 часот, а реваншот е закажан за 5 декември, со почеток во 13 часот.