shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Два гола на Петковски, три бода со Силекс (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Одлично одиграно прво полувреме и два погодоци на Петар Петковски беа доволни Работнички да дојде до првите три бода сезона во Првата македонска фудбалска лига.

На националната арена „Филип Втори“ во натпревари одигран под рефлектори на крајот сосема заслужени 2-1 за составот на Ѓоре Јовановски…