shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојанов од Штип ќа ја дели правдата на мечот со Силекс

Стојанче Стојанов од Штип ќе биде главен судија на мечот од 2. коло во Првата македонска фудбалска лига меѓу Работнички и Силекс кој се игра во сабота (18. август) со почеток од 20 часот на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

На Стојанов ќе му помагаат Ристо Ѓорѓиев од Штип и Петар Новачев од Велес, а четврти судија ќе биде Боби Величков од Велес.

Делегат на натпреварот ќе биде Тони Шалев од Кавадарци а контролор Алиларџан Хаџипази од Гостивар.