shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички во Купот тргнува против Фортуна

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа извлечени двојките за првото коло во Купот на Македонија, кое ќе се одигра на 22.август. Работнички на стартот од најмасовното фудбалско натпреварување ќе му гостува на нисколигашот Фортуна.

Претстојниов викенд стартуваат и возбудувањата во Првата фудбалска лига на Македонија, а Работнички в сабота ќе го пречека тимот на Ренова.