shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички ја отвора сезоната со меч против Ренова на домашен терен

Новата сезона во Првата фудбалска лига на Македонија почнува на 12.август, а во првото коло Работнички ќе биде домаќин и ќе го пречека тимот на Ренова. Во второто коло, исто така ќе бидеме домаќини против Силекс, а потоа следи гостување против Победа.

Денеска во просториите на ФФМ беше извршен ждреб за новиот шампионат на Македонија, за сезоната 2018/19, а познат и комплетниот распоред.