shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Колку е сега потешко на тренинзите, толку потоа ќе биде полесно на натпреварите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички во интензивен ритам ги почна летните подготовки, тренерот Ѓоре Јовановски бара напорна работа, а фудбалерите вредно ги извршуваат неговите заповеди. Целта е јасна, тимот треба што е можно подобро да се подготви за предизвиците што претстојат, прво во квалификациите за Лигата на Европа, а потоа и на домашната сцена.

По три тренинзи дневно одработуваат „романтичарите“, а колку сега е потешко на тренинзите, толку потоа ќе биде полесно на натпреварите.