shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Првата контрола летово против Славија Софија

Првиот пријателски натпревар за време на летните подготовки за Работнички ќе биде на гостувањето против бугарскиот прволигаш Славија Софија на 18. јуни.

Стручниот штаб на „романтичарите“ ја прифати поканата на Славија Софија за гостување на почетокот од подготовките за настапите во квалификациите за Лигата на Европа.

Првиот собир за почеток на подготовките за новата сезона е закажан за 11. јуни, а централните подготовки за настапите во Лига Европа, Работнички ќе ги одработи во Терме Чатеж, Словенија.