shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

ВИДЕО: Габала – Работнички 2-1

Работнички загуби (1-2) на првиот пријателски натпревар против Габала од Азербејџан. Нашиот тим дојде во водство со прекрасниот гол на Серџо јуниор, а Габала израмни пред крајот на првиот дел. Во второто полувреме, тимот од Азербејџан стигна и до триумф на овој дуел.